Jesteśœmy niepublicznym przedszkolem wpisanym na listę placówek oœświatowych pod numerem 275

O nas

• Kids&Garden to wyjątkowe przedszkole mieszczące się na terenie nowoczesnego osiedla Capital Art Apartments, zlokalizowanego na pograniczu Woli, Ochoty i ŚŒródmieśœcia (tuż przy Rondzie Daszyńskiego, w pobliżu stacji metra) http://www.caapartments.pl/
  • Zapewniamy optymalne warunki rozwoju dla każdego Dziecka w wieku od 2,5 do 6 roku życia tak w zakresie metod edukacji przedszkolnej jak i w zakresie tworzenia idealnej przestrzeni w znaczeniu stricte architektonicznym.
  • Przedszkole zostało zaprojektowane w trosce o zapewnienie aktywizującej, przyjaznej przestrzeni dla najmłodszych, zachęcającej do twórczej zabawy i odkrywania świata. Lokal o powierzchni ponad 450m2 spełnia wszelkie wymagania stawiane przez UE w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych. Przy projektowaniu przedszkola naszymi głównymi konsultantami były.......dzieci!!!
  • Posiadamy 3 sale dydaktyczne, każda z dostępem do ergonomicznie zaprojektowanej łazienki, oraz ogólną salę o powierzchni 90m2 przystosowaną do prowadzenia w niej zajęć ruchowych. Wyposażenie przedszkola posiada stosowne atesty i certyfikaty. Cały lokal wyposażony został w nowoczesny system wentylacji mechanicznej, zapewniając stały dopływ powietrza o optymalnych parametrach, bez względu na panującą na zewnątrz aurę. Do wyłącznej dyspozycji naszych podopiecznych jest ogród o pow. ponad 200m2. Na terenie przedszkola działa gabinet do integracji sensorycznej "Dziecięce zmysły", współpracujemy z logopedą i psychologiem dziecięcym. http://dzieciecezmysly.pl/
  • Przedszkole składa się z trzech grup przedszkolnych: Rekiny, Pantery i Smoki:)
  • Dzieci w Kids&Garden przebywają w grupach mieszanych wiekowo(2,5-6 lat). Takie rozwiązanie jest optymalne z punktu widzenia wszechstronnego rozwoju Dziecka. Wiek przedszkolny to najważniejszy okres w życiu człowieka z punktu widzenia kształtowania się charakteru i postaw społecznych. W tym wieku Dziecko nabywa a następnie rozwija umiejętnoœści interpersonalne. Możliwoœść przebywania w grupie różnowiekowej pozwala te umiejętnośœci kształtować w „naturalnym środowisku”. Dziecko w sposób naturalny przechodzi poprzez etap bycia najmłodszym, śœrednim i najstarszym. Na każdym z tych etapów doskonali umiejętnoœść sprawnego funkcjonowania w grupie, umiejętnoœść ta jest kluczowa dla sprawnego zaadaptowania się dziecka w szkole.
  • W Kids&Garden dbamy o to, aby nasze przedszkolaki były pewnymi swych umiejętnośœci, odważnymi, ciekawymi otaczającego ich świata, doskonale przygotowanymi do dalszej edukacji w szkole podstawowej dziećmi. Ważne zasady, takie jak szacunek dla siebie i innych, wiara we własne możliwoœści i odwaga przekazujemy także podczas zabawy, ponieważ wiemy, iż w tym wieku zabawa jest najważniejsza!
  • Kids&Garden realizuje program edukacyjny zgodny z wytycznymi MEN, wzbogacony wieloma nowatorskimi metodami pracy z dziećmi.
    W ramach czesnego wszystkie dzieci uczestniczą w:
    • Język angielski - nasze przedszkolaki poznają język angielski najskuteczniejszą metodą...poprzez zabawę!
    • Native Speaker
    • Język francuski
    • Zajęcia ruchowe
    • Elementy glottodydaktyki Prof. Bronisława Rocławskiego
    • Metodę Batti Straus (aktywne słuchanie muzyki
    • Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne
    • Zajęcia teatralne "Obcowanie ze sztuką"oraz elementy rytmiki
    • Spotkania z przyroda
    • Dziecięca matematyka
    • Pedagogika zabawy
    • Gimnastyka buzi i języka
    • Arteterapię
    • Bajkoterapię
    • Obserwację psychologa
    • Badania logopedyczne
    • Imprezy okolicznościowe ( np. Bal karnawałowy, Dzień Rodziny...wycieczki rodzinne)
    • Częste wycieczki
    • Zajęcia otwarte dla rodziców
    • Koncerty muzyczne
    • Przedstawienia teatralne
    • Zajęcia profilaktyczne w gabinecie SI (integracji sensorycznej)
  • Przedszkole promuje naturalne diety dostosowane do potrzeb każdego dziecka. Nasze przedszkole posiada własną kuchnię, spełniającą wymagania sanitarne oraz bhp. Uwzględniamy potrzeby żywieniowe dzieci z alergiami pokarmowymi. Zachęcamy dzieci do poznawania nowych smaków, ale nie zmuszamy do jedzenia. Stawiamy na kreatywność, również na talerzu, dlatego nasze posiłki nie są nudne:) Panie kucharki codziennie przyrządzają smaczne, domowe posiłki. Jesteśmy uczestnikami kampanii na rzecz zdrowego żywienia w przedszkolach „Zdrowy Przedszkolak.org”. Jadłospis przedszkolny jest zgodny z obowiązującymi normami żywieniowymi przewidzianymi dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przygotowywany przez dietetyka klinicznego.
  • W Kids&Garden dbamy o œśrodowisko naturalne: segregujemy œśmieci, prowadzimy recycling produktów wtórnych, używamy wyłącznie energooszczędnych żarówek, uczymy dzieci jak dbać o œśrodowisko naturalne podczas warsztatów ekologicznych.

Pomysł stworzenia przedszkola Kids&Garden został doceniony dotacją w ramach projektu Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu.

Zapraszamy do przedszkola! Zespół Kids&Garden :)